top of page

Tek yapmanız gereken bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmek! Tüm etkinliklerimizi Instagram ve Facebook hesaplarımızdan düzenli olarak paylaşıyoruz. Katılmak istediğiniz etkinlik gönderisinin açıklamasındaki formu doldurun. Hepsi bu kadar!

Bazı etkinlikler yanlızca üyelerimize özeldir.

Bu avantajlardan faydalanmak için hemen ELSA Ankara Ailesi'ne katılabilirsiniz!

ELSA Ankara'nın Düzenlediği Etkinliklere Nasıl Katılabilirim?

Farklı Diller ile Kara Tahta

Elbette hayır! ELSA Ankara olarak gerçekleştirdiğimiz neredeyse tüm etkinliklerin dili Türkçe'dir. ELSA İngilizce'nizi geliştirip pratik yapabileceğiniz yurt dışı programlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Sağ üst köşedeki "Üye Ol" butonuna tıklayarak üyelik için yapmanız gereken adımları öğrenebilirsiniz.

ELSA Ankara'ya Katılmak İçin

İngilizce Bilmek Zorunda Mıyım?

Tüm üyelerimiz dernek kapsamında Direktörlük, Fakülte Temsilciliği, Organizasyon Komitesi Üyeliği gibi çeşitli görevler alabilirler. Bu görevler için açılacak başvurulardan haberdar olmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın!

ELSA Ankara'da Görev Almak İstiyorum.

Nasıl Başvurmalıyım?

Lisans eğitimi mezuniyet ile sona erse bile; istifa, üyeliğin düşmesi ve üyelikten çıkarılma koşullarının gerçekleşmemesi halinde, tüzüğümüz gereği 36 (otuzaltı)

yaşından gün alınana kadar üyelik devam eder.

Mezun Olunca 

Üyeliğim Sonlanır Mı?

hesap makinesi

50TL olan üyelik aidatı yıllık olarak ödenir. İçinde bulunulan dönem için geçerlidir ve bu dönem içerisinde her zaman ödenebilir. Genel Kurul toplantılarında üyenin sahip olduğu seçme ve seçilme hakkı, üyelik aidatının ödenmiş olmasına bağlıdır.

Aidatlar Yıllık Olarak Mı 

Aylık Olarak Mı Ödenir?

Office Kahve Molası

Fakülte temsilcileri; kendi üniversitelerinde ELSA'yı tanıtır, üye veya üye adayı kişileri bilgilendirir, ELSA Ankara'nın faaliyet dönemi içerisinde yürüttüğü aktivitelerin tanıtımını yapar. Üyelik belgesi alma yetkileri vardır ve bu belgeleri yönetim kuruluna sistematik ve güvenli bir şekilde ulaştırması gerekmektedir. Genel Sekreter ile doğrudan çalışırlar. 

 

Gerçekleşen her genel kurulun ardından veya ihtiyaç halinde açılan başvurularla birlikte, söz konusu dönem içinde çalışacak fakülte temsilcileri belirlenir.

Fakülte Temsilciliği Nedir?

Temsilciler Nasıl Seçilir? 

Direktörler, belirli bir alanda çalışan yönetim kurulu üyesine yardımcı olmakla

yükümlü dernek çalışanlarıdır.

Gerçekleşen her genel kurulun ardından veya ihtiyaç halinde açılan başvurularla birlikte, söz konusu dönem içinde çalışacak direktörler belirlenir.

Direktörlük Nedir?

Direktörler Nasıl Seçilir? 

Bir İmza

ELSA Ankara Card, üyelerimize Ankara'nın çeşitli cafe, restoran, kitapçı ve daha birçok işletmede indirim imkanı sağlayan bir üye avataj kartıdır. Bu karta sahip olmanız için üye olmanız yeterli!

Avantajlı işletmeleri ve indirim oranlarını görmek için Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın!

ELSA Ankara Card Nedir?

National Council Meeting (NCM), ELSA ulusal gruplarının organize ettiği toplantıdır.

Bir seçim dönemi içerisinde iki kez düzenlemektedir. 2 ila 3 gün süren bu toplantılarda ELSA’nın lokal yönetim kurulları tarafından çalıştaylar yapılmaktadır. Bu toplantılar her ne kadar ulusal olsa da, başka ülkelerden ELSA üyeleri de katılabilmektedirler.

National Council Meeting (NCM) Nedir?

(ICM), ELSA’nın en büyük toplantısıdır. Her yıl iki kez düzenlenir, 7 gün sürer ve toplantı süresince ulusal gruplar çalıştaylara girerek diğer ulusal grupların delegeleriyle fikir alışverişinde bulunur. Çalıştaylarda ELSA International’a öneriler yapılır ve oylanır veya ELSA International’ın sunduğu öneriler tartışılarak oylanır. Dönemin ilk ICM’i sonbaharda, ikinci ICM’i ise ilkbaharda yapılır; ilkbaharda yapılan ICM’de, bir sonraki dönemin ELSA Uluslararası Yönetim Kurulu seçilir.

International Council Meeting (ICM) Nedir?

bottom of page