top of page
Konferans ELSA

Seminer ve Konferanslar

Seminer ve Konferanslar alanı yaptığı gerek lokal gerek uluslararası etkinliklerle hukuk öğrencilerine ve genç avukatlara genelde ele alınmayan farklı hukuki konularda bilgi alma ve tartışma fırsatı sunar.

Seminer ve Konferanslar alanının amacı, hukuk öğrencilerine ve genç avukatlara olumlu bir öğrenme deneyimi sağlamanın yanında,  yeni sosyal ve kültürel çevre ile etkileşime geçme olanağı yaratıp geleceğin hukukçularına toplumdaki sorumluluklarını hatırlatmaktır.

Seminer ve Konferanslar alanı yıl içerisinde: IFP(International Focus Programme) kapsamında etkinlikler,  Şubat Zirveleri ve SELS (Summer ELSA Law School) organize etmektedir.

IFP

(International Focus Programme)

Her yıl bir konu belirlenerek tüm ELSA Ağı'nı o konuda yoğunlaştırmayı hedefler. Dünya genelinde gündemde olan konular belirlenir ve ELSA üyelerinin güncel hukuki olayların uluslararası etkilerini takip edebilmesi amaçlanır.

 

 

 

 

Bu yıl ilk IFP kapsamında Sergen Deveci'nin katılımıyla "İnternette İfade Özgürlüğü" konulu bir etkinlik düzenledik.

Bundan önceki yıllarda bu etkinlik ELSA Day ismiyle anılmaktaydı.

internatioanal focus programme

Hukuk dünyasının gündeminde olan konuların alanında uzmanları tarafından derinlemesine incelenip tartışıldığı zirvelerdir. Her yılın şubat ayında düzenlenir.

 

 

Bu yıl Türk Patent ve Marka Kurumunda Fikri Mülkiyet Hukuku konulu zirvemizi gerçekleştirdik.

Bunun önceki iki yıl Bilişim Hukuku üzerine zirveler düzenlenmiştir.

Şubat Zirveleri

ELSA Ankara Fikri Mülkiyet Zirvesi

ELSA Yaz Okulları, alanında uzman uluslararası akademisyenlerden birebir ders alma fırsatı ile birbirinden eğlenceli sosyal aktivitelerin sunulduğu genellikle 1 haftalık programlardır. Avrupa'nın birçok şehrinde düzenlenmektedir.

ELSA Ankara Yaz Okulu, katılımcı olarak diğer ülkelerde olduğu gibi yalnızca yurt dışındaki ELSA üyelerini kabul etmektedir. Ancak Organizasyon Komitesinde yer alarak ELSA Ankara Yaz Okulu'nda bizlerle olabilirsiniz! Katılımcı başvurularının açılmasıyla birlikte Organizasyon Komitesi başvurularını da yerel olarak açmaktayız!

SELS

(Summer ELSA Law Schools)

SELS ELSA Ankara
bottom of page