top of page
ELSA Ankara'nın Düzenlediği Etkinliklere Nasıl Katılabilirim?
 
Tek yapmanız gereken bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmek! Tüm etkinliklerimizi Instagram ve Facebook hesaplarımızdan düzenli olarak paylaşıyoruz. Katılmak istediğiniz etkinlik gönderisinin açıklamasındaki formu doldurun. Hepsi bu kadar! 
Bazı etkinliklerimiz yalnıza üyelerimize özeldir.
Bu avantajlardan faydalanmak için hemen ELSA Ankara Ailesi'ne katılabilirsiniz.
Farklı Diller ile Kara Tahta
ELSA Ankara'ya Katılmak İçin İngilizce Bilmek Zorunda Mıyım?
 
Elbette hayır! ELSA Ankara olarak gerçekleştirdiğimiz neredeyse tüm etkinliklerin dili Türkçe'dir. ELSA, İngilizce'nizi geliştirip pratik yapabileceğiniz yurt dışı programlarına ev sahipliği yapmaktadır.
ELSA Ankara'da Görev Almak İstiyorum.
Nasıl Başvurmalıyım?
 
Tüm üyelerimiz dernek kapsamında Direktörlük, Fakülte Temsilciliği, Organizasyon Komitesi Üyeliği gibi çeşitli görevler alabilirler. Bu görevler için açılacak başvurulardan haberdar olmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın!
Mezun Olunca Üyeliğim Sonlanır Mı?
Lisans eğitimi mezuniyet ile sona erse bile; istifa, üyeliğin düşmesi ve üyelikten çıkarılma koşullarının gerçekleşmemesi halinde, tüzüğümüz gereği 36 (otuzaltı) yaşından gün alınana kadar üyelik devam eder.
hesap makinesi
Aidatlar Yıllık Olarak Mı Aylık Olarak Mı Ödenir?
50TL olan üyelik aidatı yıllık olarak ödenir. İçinde bulunulan dönem için geçerlidir ve bu dönem içerisinde her zaman ödenebilir. Genel Kurul toplantılarında üyenin sahip olduğu seçme ve seçilme hakkı, üyelik aidatının ödenmiş olmasına bağlıdır.
Office Kahve Molası
Fakülte Temsilcisi Nedir? Temsilciler Nasıl Seçilir?
Fakülte temsilcileri; kendi üniversitelerinde ELSA'yı tanıtır, üye veya üye adayı kişileri bilgilendirir, ELSA Ankara'nın faaliyet dönemi içerisinde yürüttüğü aktivitelerin tanıtımını yapar. Üyelik belgesi alma yetkileri vardır ve bu belgeleri yönetim kuruluna sistematik ve güvenli bir şekilde ulaştırması gerekmektedir. Genel Sekreter ile doğrudan çalışırlar. 
 
Gerçekleşen her genel kurulun ardından veya ihtiyaç halinde açılacak başvurularla birlikte, söz konusu dönem içinde çalışacak fakülte temsilcileri belirlenir.
Direktörlük Temsilcisi Nedir? Direktörler Nasıl Seçilir?
Direktörler, belirli bir alanda çalışan yönetim kurulu üyesine yardımcı olmakla yükümlü dernek çalışanlarıdır.
Gerçekleşen her genel kurulun ardından veya ihtiyaç halinde açılacak başvurularla birlikte, söz konusu dönem içinde çalışacak direktörler belirlenir.
Bir İmza
ELSA Ankara Card Nedir?
ELSA Ankara Card, üyelerimize Ankara'nın çeşitli cafe, restoran, kitapçı ve daha birçok işletmede indirim imkanı sağlayan bir üye avantaj kartıdır. Bu karta sahip olmanız için üye olmanız yeterli!
Avantajlı işletmeleri ve indirim oranlarını görmek için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın!
National Council Meeting (NCM) Nedir?
National Council Meeting (NCM), ELSA ulusal gruplarının organize ettiği toplantıdır. Bir seçim dönemi içerisinde iki kez düzenlenmektedir. 2 ila 3 gün süren bu toplantılarda ELSA'nın lokal yönetim kurulları tarafından çalıştaylar yapılmaktadır. Bu toplantılar her ne kadar ulusal olsa da, başka üyelerden ELSA üyeleri de katılabilmektedir.
International Council Meeting (ICM) Nedir?
International Council Meeting (ICM), ELSA'nın en büyük toplantısıdır. Her yıl iki kez düzenlenir, 7 gün sürer ve toplantı süresince ulusal gruplar çalıştaylara girerek diğer ulusal grupların delegeleriyle fikir alışverişinde bulunur. Çalıştaylarda ELSA International'a öneriler yapılır ve oylanır veya ELSA International'ın sunduğu öneriler tartışılarak oylanır. Dönemin ilk ICM'i sonbaharda, ikinci ICM'i ise ilkbaharda yapılır. İlkbaharda yapılan ICM'de, bir sonraki dönemin ELSA Uluslararası Yönetim Kurulu Seçilir
bottom of page